Czy biuro księgowe online to dobre rozwiązanie?

Udostępnij post:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W obecnych czasach każdy z przedsiębiorców poszukuje rozwiązań, które ułatwią mu prowadzenie działalności. Czy opłacalne jest rozszerzenie działalności do usług świadczonych przez Internet?

Korzystanie z tradycyjnego biura księgowego zwykle równa się z systematycznymi wydrukami, przygotowywaniem dokumentów i wizytami w biurze księgowym. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje zalety. Możliwość osobistych rozmów, wyjaśnienie wątpliwości, uzyskanie odpowiedzi na pytania, jeżeli takie się pojawią. To bezcenne dla osób prowadzących własną firmę.

Działalność online – skuteczny sposób na poszerzenie grona klientów w dobie kryzysu?

Światowy kryzys spowodował, że duża część przedsiębiorców, w tym i biura księgowe, musiała zamknąć swoje firmy. Kontakt bezpośredni z klientami został ograniczony dosłownie do zera. W tej sytuacji zaoferowanie usług online jest idealnym rozwiązaniem. Twoja firma ma nie tylko szansę utrzymać umowy z obecnymi klientami, ale  też rozszerzyć działalność, oferując pomoc i wsparcie w zakresie usług księgowo-rachunkowych, płacowych,  przedsiębiorcom z innych rejonów Polski. W dobie obecnego kryzysu nie musisz rezygnować, czy likwidować swoją działalność. Wiele osób będzie potrzebowało wsparcia i porad, tak teraz, jak i w ciągu najbliższych miesięcy. Kiedy sytuacja wróci do normy wcale nie musisz całkowicie rezygnować z działalności online. Możesz nadal działać na rynku lokalnym, oferując usługi przedsiębiorcom z danego miasta i najbliższej okolicy, jednocześnie posiadając już bazę nowych klientów, z którymi współpracujesz przez Internet. Dla większości przedsiębiorców e-faktura nie jest niczym nowym, a udostępnianie wielu plików za pośrednictwem platform typu Dropbox, czy Google Drive nie jest nowością.

Zamiast likwidować swoją działalność warto przejść na tryb pracy zdalnej i dalej starać się promować swoją działalność w Internecie. Biuro księgowe online to rozwiązanie ponadczasowe i nie musi być dla Ciebie rozwiązaniem tymczasowym. Wiele lokalnych firm z Twojej branży może po prostu przerwać tymczasowo działalność, co jest dla Ciebie idealnym momentem, by przegonić lokalną konkurencję i wypracować pozycje, które zaowocują w przyszłości. Reklama Google Ads to nie jedyny sposób na rozreklamowanie Twoich usług. Kryzys w końcu się skończy, będą powstawać nowe firmy, te, które już istnieją będą szukać porad i wsparcia. Dzięki reklamie online Twoja firma ma szansę na zbudowanie potężnego zaplecza reklamowego. Profesjonalnie prowadzony i na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe posty blog firmowy i profil na Facebooku umożliwią Ci stworzenie świetnego narzędzia promocyjnego i sposobu na pozyskiwanie nowych klientów.

Więcej artykułów:

Uncategorized

Breadcrumbs – nawigacja okruszkowa

Breadcrumbs, inaczej okruszki, nawigacja okruszkowka („breadcrumb trail”) to rodzaj dodatkowego schematu nawigacji. Breadcrumbs mają za zadanie pokazać użytkownikowi danej strony internetowej, gdzie obecnie znajduje się,

Czytaj dalej »
Reklama na Facebooku

Reklama na Facebooku czy warto?

Reklama na Facebooku pozwala na stosunkowo tanią reklamę firmy. Możliwość określenia budżetu dziennego i harmonogramu wyświetlania reklam pozwala zachować pełną kontrolę. Tym samym reklama na

Czytaj dalej »

Chcesz wypromować swoją lokalną firmę?

Nie szukaj dłużej i skontaktuj się z nami już teraz"